18 تیرماه، روزی برای پاسداشت پدر ادبیات کودک ایران

۱۸ تیرماه، همزمان با روز درگذشت مهدی آذر یزدی نویسنده خوب کشورمان، به عنوان روز رسمی ادبیات کودک و نوجوان اعلام شده است.

18 تیرماه، روزی برای پاسداشت پدر ادبیات کودک ایران

به گزارش شهرک صنعتی هرمزگان از یزد، «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، “قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن”، “گربه ناقلا”، “گربه تنبل”، “مثنوی” (برای بچه‌ها)، “مجموعه قصه‌های ساده” و تصحیح “مثنوی” مولوی (برای بزرگسالان) از جمله آثار «مهدی آذر یزدی» پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران زمین است.

زنده‌یاد آذریزدی بیش از ۲۰ عنوان کتاب برای بچه‌ها نوشته است. جند سالی می‌شود که از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، بنابر پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی، ۱۸ تیر به عنوان روز رسمی ادبیات کودک و نوجوان در کشور اعلام شده است.

 همزمان با گرامیداشت یاد استاد آذر یزدی، طرح «در مسیر دانایی بر بال کتاب» اجرا می‌شود که در پی آن کاروان‌های حمل کتاب بیش از سه میلیون کتاب را به کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور ارسال می‌کنند.

قوامی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد در این باره اظهار کرد: همچنین به این مناسبت، خانواده‌ها می‌توانند از پایگاه دیجی کانون بیش از ۶۱۳ عنوان کتاب را با ۲۰ درصد تخفیف تهیه کنند.

 برگزاری مراسم بزرگداشت مهدی آذر یزدی با عنوان “آذرآفرین” در روز ۱۸ تیرماه و در کنار مقبره استاد از دیگر برنامه‌های این روز است.

پایان پیام/الف

دیدگاهتان را بنویسید