هنر ماندگار، هنر در خدمت اخلاق و انسانیت است

علی صفدری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه در آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره استانی تئاتر استان کرمانشاه گفت: هنرِ در خدمت اخلاق و انسانیت را راز ماندگاری آن هنر و حل‌کننده مشکلات فرهنگی و اقتصادی خواهد بود.

هنر ماندگار، هنر در خدمت اخلاق و انسانیت است

به گزارش شهرک صنعتی هرمزگان از کرمانشاه، علی صفدری معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه در آیین اختتامیه سی و پنجمین جشنواره استانی تئاتر در استان کرمانشاه، ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این جشنواره اظهار کرد: جامعه‌ی تئاتر و هنر تئاتر به‌واسطه‌ی نوع نقش‌آفرینی‌اش یک هنر زنده است و فکر می‌کنم که ما کمتر هنری داشته باشیم که از باب طراوت و اثرگذاری و از باب این حس زنده‌بودن به‌پای تئاتر برسد. وی دلیل انتظار بسیار بالای از تئاتر را زنده‌بودن این هنر دانست و افزود: به‌واسطه‌ی این زنده‌بودن و توانمندی افراد در ایفای نقش‌ها و هم دیالوگ‌ها و فضای بصری که درروی سِن انتظار همواره از تئاتر به‌عنوان عنصر اثرگذار بالا بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه ضمن اشاره به مراقبت داشتن در خصوص بازی نکردن در زمین غیر تصریح کرد: خیلی مهم هست که به‌گونه‌ای در این زمین‌بازی کنیم و نقش اجرا کرده و اثری خلق کنیم که مدت‌ها بعدازآن اثر نیک و نام نیکش به‌جا بماند. وی دفاع از حق را متحمل هزینه دادن دانست و گفت: این جشنواره همچون جشنواره‌های گذشته خواهد می‌گذرد، آن چیزی که ارزشمند و به یادگار خواهد ماند، آن اثری است که برای اخلاق و انسانیت باشد، یک اثر اثرگذاری باشد که هنرمند برای او هزینه بدهد، اثری باشد که حق را بگوید.

صفدری به ظرفیت‌های بالای استان کرمانشاه در خصوص نقش‌آفرینی و اثرگذاری ملی و فراملی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: امیدواریم که ما شاهد باشیم که تئاتر این استان مانند گذشته در آینده‌ی نزدیک به درخشش واقعی خودش برسد. وی نقش هنر با اصالت را آموزش‌دهنده نامید و ابراز داشت: هنر می‌تواند برای حفظ اصالت‌ها و آنچه درست است به دیگران آموزش بدهد و تلاش کند که در حوزه‌ی فرهنگ و دیگر حوزه‌های اثرگذار باشد، مانند خیلی از کشورهایی که باهنر تئاتر و نمایش خیلی از موضوعات و مشکلات فرهنگی و حتی اقتصادی را حل کردند.

پوریا جلالی سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن خیرمقدم و تشکر از همکاران و دست‌اندرکاران جشنواره سی و پنجمین جشنواره تئاتر استانی با اعلام و ابراز تأسف و تأثر از کودک‌کشی‌های رژیم صهیونیستی و ابراز گفت: در این جشنواره توانمندی و استعدادهای فراوانی مواجه شدیم که علی‌رغم گله‌مندی از بعضی سوژه‌های انتخاب‌شده در برخی از نمایش‌ها نقش‌آفرینی خوبی داشتند.

وی افزود: اختتامیه این جشنواره به‌نوعی یک افتتاحیه‌ای است برای همیاری و همدلی همه‌ی اهالی و خانواده محترم تئاتر که ان‌شاءالله بتوانیم دغدغه‌های موجود در این حوزه را برطرف کنیم. جلالی سخن خود را با فرایضی از الهی‌نامه‌ی علامه حسن‌زاده آملی که فرمود: «الهی به رحمتِ رحمانیت نطقم دادی و به رحمت رحیمی‌ات سکوتم ده» ده‌پایان رساند. پایان پیام/ و

دیدگاهتان را بنویسید