قاهره خواستار اعمال فشار جامعه جهانی بر رژیم صهیونیستی شد

وزیر خارجه مصر امروز چهارشنبه خواستار اعمال فشار جامعه جهانی بر رژیم صهیونیستی برای وارد کردن کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه شد.

قاهره خواستار اعمال فشار جامعه جهانی بر رژیم صهیونیستی شد

به گزارش گروه بین‌الملل شهرک صنعتی هرمزگان، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر بر مخالفت بر هر گونه سیاستی برای حذف مسئله فلسطین و کوچاندن اجباری فلسطینیان ساکن نوار غزه تأکید کرد.  وی گفت که درخواست‌ها برای بازگشایی گذرگاه مرزی رفح با واقعیت‌های موجود همخوانی ندارد چرا که این درخواست‌ها بلکه برای اهداف سیاسی مطرح می‌شود چرا که گذرگاه رفح از طرف مصر باز است اما وارد کردن کمک‌های بشردوستانه به غزه بستگی به موافقت طرف اسرائیلی دارد.  دو روز پیش نیز شبکه المیادین به نقل از چند منبع سیاسی خبر داد رژیم صهیونیستی اجازه ورود کمک‌های بشردوستانه ایران به نوار غزه را نداده است. المیادین در این باره نوشت: «به علت مخالفت اشغالگران اسرائیلی با ورود کمک‌های بشردوستانه ایران از طریق گذرگاه رفح به غزه، مصر از پذیرش این کمک‌ها عذرخواهی کرده است».

بنابر گزارش شبکه الجزیره، شکری همچنین از جامعه جهانی برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی جهت اعطای اجازه برای وارد کردن کمک‌های انساندوستانه به غزه درخواست کرد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید