قاب های ماندگار از افتتاحیه پارلمان دوازدهم؛ همه آمده بودند به جز «یک نفر»

مجلس دوازدهم امروز درحالی آغاز به کار کرد که فضای سیاسی کشور تحت تاثیر درگذشت شهادت‌گونه رئیس جمهور و همراهانش بوده و رقابت‌ها بر سر صندلی کرسی ریاست مجلس بالا گرفته است.

قاب های ماندگار از افتتاحیه پارلمان دوازدهم؛ همه آمده بودند به جز «یک نفر»

به گزارش شهرک صنعتی هرمزگان، ساعت ۸ و ۲۰ دقیقه صبح امروز (۷ خرداد ماه) زنگ آغاز به کار مجلس دوازدهم به صدا درآمد تا مراسم افتتاحیه پارلمان جدید، در روزی که شهید ابراهیم رئیسی، «غایب بزرگ» این مراسم بود برگزار شود.

تکلیف ۲۹۰ کرسی پارلمان دوازدهم طی دو مرحله در تاریخ‌های ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۲ و ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ مشخص و بنابر گفته وزارت کشور با ۴۱ درصد مشارکت مردم در پای صندوق‌های آرا، رکورد مشارکت حداقلی زده شد.
جای خالی رئیسی در مجلس /ناطق نوری با سیدحسن آقا آمد، مخبر با سرلشکر باقری

اما افتتاحیه مجلس دوازدهم درحالی به مثابه ادوار گذشته در موعد مقرر شده، برگزار شد که حال و هوای سیاست کشور همچنان تحت تاثیر شهادت رئیس جمهوری از یک سو و برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم از سوی دیگر قرار داد. تحت تاثیر همین فضا لباس مشکی هنوز بر تن برخی مهمانان مراسم افتتاحیه بود و از سوی دیگر دوربین عکاسان و نگاه خبرنگاران بر روی چهره هایی زوم شده بود که این روزها نامشان به عنوان کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری مطرح است؛ از قالیباف اصلی ترین کاندیدای احتمالی این انتخابات تا مخبر، لاریجانی و …

دیدگاهتان را بنویسید