روایت بازیگر تلویزیون از نقش‌هایی که در آثار عاشورایی به او پیشنهاد شده+فیلم و عکس

بازیگر پیشکسوت تلویزیون گفت: متاسفانه همیشه نقش‌های منفی به من دادند. مثلا نقش ابن زیاد را بازی کرده‌ام. یک بار قرار بود نقش پدرزن امام حسن(ع) را بازی کنم که نشد. «پیر وفا» و کارهای مذهبی دیگری بازی کردم که همانطور که گفتم بیشتر نقش منفی بود.

روایت بازیگر تلویزیون از نقش‌هایی که در آثار عاشورایی به او پیشنهاد شده+فیلم و عکس

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، رضا فیاضی بازیگر پیشکسوت تئاتر و تلویزیون در ویژه برنامه تلویزیونی «نشان ارادت» در شبکه دو سیما گفت: بچه منطقه فقیرنشین اهواز هستم و تا مقطع دیپلم در اهواز زندگی کردم. زیر نظر دکتر طباطبایی سال ۱۳۴۷ الفبای تئاتر را آموختم و یک گروه به اسم گروه تئاتر کوچک تشکیل دادیم و فعالیت‌های نمایشی را در اهواز شروع کردم. همانجا برای اولین بار در تلویزیون آبادان مقابل دوربین رفتم و بعد به تهران آمدم. آن زمان قصه شهادت امام حسین (ع) و شجاعت او برایم جذاب بود. اینکه یک نفر در مقابل ظلم می‌ایستد و شهید می‌شود، ابا نمی‌کند و همه چیزش را در این راه از دست می‌دهد. وی در ادامه درباره آیین‌های عزاداری خوزستان توضیح داد: سبک سینه زنی در جنوب خیلی خاص است و ریتم و حرکت دارد. بسیار نمایشی و آیینی است و برای همین بیننده را جذب می‌کند. بازیگر «معمای شاه» تاکید کرد: مراسم‌های آیینی باید طوری اجرا شود که مخاطب را درگیر کند. حرکت نمادین همراه با حالت‌های آیینی و نمادین توجه همه را جلب می‌کند. سینه زنی‌ها بوشهری‌ها و جنوبی‌ها اینگونه است و غالبا آنجا عرب زبان هستند. من خودم هم عرب زبان هستم.

فیاضی با بیان اینکه سنج و دمام شور و هیجان عزاداری‌ها را بالا می‌برد، یادآور شد: در جنوب برای عروسی‌ها و عزاداری‌ها آیین‌های ویژه‌ای وجود دارد. یک جور سوگواری ویژه دارند که با شلیک تفنگ و این چیزها اتفاق می‌افتد.  

دیدگاهتان را بنویسید