در مسیر بازگشت به روزهای پر فروغ/ دیروز ۸۱ هزارنفر به سینما رفتند

روز گذشته ۸۱ هزار نفر به سینما رفتند تا شلوغ‌ترین سه‌شنبه سینماهای کشور طی ماه‌های اخیر رقم بخورد.

در مسیر بازگشت به روزهای  پر فروغ/ دیروز ۸۱ هزارنفر به سینما رفتند

به گزارش خبرنگار سینمایی شهرک صنعتی هرمزگان، بعد از روزهای برفی اول هفته، دیروز در بسیاری از شهرها از جمله تهران هوا صاف بود و آفتابی تیز بر آسمان جولان می‌داد. البته به طرز عجیبی هنوز برف‌ها آب نشده بودند که آلودگی هم به سرعت خودش را به آسمان شهرها رساند. با این همه دیروز آخرین سه شنبه دی ماه یکی از روزهای شلوغ این ماه‌های سینمای کشور بود.  به گزارش فارس دیروز  ۸۱ هزار نفر به سینما رفتند و شلوغ‌ترین سه‌شنبه سینماهای کشور طی ماه‌های اخیر رقم خورد.  فیلم سینمایی«بخارست» با بیش از ۲۹ هزار مخاطب، «ملاقات خصوصی» با حدود ۲۴ هزار و «چپ، راست» با بیش از ۱۴ هزار مخاطب، ۳ فیلم نخست روز گذشته بودند که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفتند. *سه فیلم پر مخاطب روز سینمای ایران بخارست 29هزار مخاطب «بخارست» سومین فیلم مسعود اطیابی است که در دو سال اخیر روی پرده می‌رود اما این فیلم بر خلاف دو فیلم قبلی، نتوانست درخشش را از همان ابتدا آغاز کند. این فیلم در سه روز ابتدایی نمایش خود نزدیک 200 میلیون تومان فروخت. اکران این فیلم از یک حیث دیگر نیز حائز اهمیت بود و آن اینکه «بخارست» پس از فروکش کردن ناآرامی‌های اجتماعی پا به سالن‌های سینما گذاشت و قرار بود پس از شوکی که به سینماها وارد شده بود، یک تکان اساسی به آنها بدهد.

افتتاحیه این فیلم اگر چه تحت تاثیر فضای اجتماعی موجود چنگی به دل نزد اما «بخارست» در ادامه مسیر اکران خودش توانست در عرض دو ماه به فروش 20 میلیارد و 330 میلیون تومانی برسد. دیروز نیز بیش از ۲۹ هزار مخاطب به تماشای این فیلم نشستند. ملاقات خصوصی 24 هزار مخاطب به تازگی دو فیلم دیگر به چرخه اکران اضافه شده‌اند و خیلی زود هم توانسته‌اند رقیبانشان را پشت سر بگذارند. فیلم «ملاقات خصوصی» یکی از این فیلم‌هاست که توانسته در طول 12 روز، 2 میلیارد و 600 میلیون تومان فروش داشته باشد و با دو پله صعود در جدول فروش در ابتدای این هفته، دومین فیلم پرفروش در حال اکران باشد. سه شنبه حدود 24هزار نفر به تماشای«ملاقات خصوصی نشستند».

چپ و راست 14 هزار مخاطب «چپ راست»‌ دیگر فیلمی است که اخیرا به گیشه اضافه شده و کمدی بودنش، شرایطی خاص برای آن ایجاد کرده و انتظارات را بالا برده است. «چپ راست» در 5 روز ابتدایی فروش خود، نزدیک 760 میلیون تومان فروخت و با این میزان فروش، از رقیب کمدی خود یعنی «انفرادی» عبور کرد و در جایگاه پنجم فهرست فیلم‌های پرفروش قرار گرفته است. دیروز این اثر کمدی هم میزبان ۱۴ هزار علاقه‌مند به سینما بود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید