درخواست امام جمعه لارستان از رئیس جمهور برای استقرار اداره‌کل راهداری در این شهرستان

در آستانه سفر قریب‌الوقوع هیئت دولت و ریاست جمهوری به استان فارس، امام جمعه لارستان خواهان قرارگرفتن مطالبه استقرار اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لارستان در مصوبات سفر استانی شد.

درخواست امام جمعه لارستان از رئیس جمهور برای استقرار اداره‌کل راهداری در این شهرستان

به گزارش شهرک صنعتی هرمزگان از لارستان، استقرار اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای لارستان از جمله مطالبات کُهنه مردم در جنوب فارس است که نبود آن منجر به بروز آسیب‌های مادی و معنوی و در پی آن نارضایتی عمومی شده است و همین موضوع باعث شد تا امام جمعه لار برای چندمین بار و این‌بار به بهانه سفر ریاست جمهوری به استان فارس خواهان اجرایی شدن آن شود.

هر چند در گذشته نیز بارها توسط رسانه‌ها، دغدغه و خواست مسوولان و مردم درخصوص تسریع در روند اجرایی استقرار اداره‌کل راهداری لارستان پیگیری و اخبار زیادی منتشر شده است اما به دلایل نامعلومی و در سکوت مسوولان ین مطالبه بر زمین مانده است.

عدم مدیریت درست در بهره برداری از را ه های کشور صدمات جبران ناپذیری دارد

همانگونه که راه، عامل توسعه و بهره وری اقتصادی کشور و حتی ارتقاء سطح رضایتمندی از زندگی می باشد، بالقوه می تواند نقش تخریب و از بین بردن منابع انسانی و اقتصادی را نیز ایفا کند، چرا که در صورت عدم مدیریت درست در بهره برداری از را ه های کشور صدمات جانی و خسارات اقتصادی آن به مراتب می تواند زیان‌بارتر از مزایای آن باشد.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به عنوان مدیر و برنامه ریزی عبور و مرور و ناظر در استفاده بهینه از شبکه سراسری راه های کشور نقش و جایگاه بسیار مهمی در ایجاد ایمنی عبور و مرور و برقراری استفاده درست از را ههای کشور دارد.

بررسی و تحلیل تصادفات و تلفات جاده‌ای و ارائه راهکارهای اصلاحی و اجرایی، بررسی و تحلیل تخلفات و حوادث وسایل نقلیه عمومی و رسیدگی به عملکرد شرکت ها و رانندگان حمل و نقل جاده‌ای، طراحی، برنامه ریزی و اجرای طرح‌های ایمنی جاده‌ای و بررسی و ارزیابی نتایج عملیاتی آنها براساس مطالعات میدانی و رو شهای آماری، بررسی، مطالعه و به کارگیری تجهیزات و فناوریهای نوین در کنترل ایمنی حمل و نقل جاده‌ای از جمله این مسئولیت ها است.

همچنین نظارت مستمر بر وضعیت لحظه‌ای ترافیک جاده‌ای، تشخیص به هنگام وقایع محل تردد و هماهنگی جهت رفع آنها، احداث، بهره برداری، توسعه و نگهداری پایانه‌های عمومی وسائل نقلیه باربری و سایر تاسیسات مورد نیاز، تنها بخشی از وظایف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است که متأسفانه بدلیل نبود این اداره‌کل در لارستان منجر به آن شده همچون حلقه مفقوده‌ای در زنجیره خدمات شاهد آسیب‌های محسوس جانی و مالی برای مردم در محورهای مواصلاتی جنوب فارس به ویژه در محور ملی و ترانزیتی بندرعباس-لار-شیراز باشیم.

در طی ۱۰ روز اخیر به دلیل بروز تصادفات متعدد در محور بندرعباس – لار – جهرم، متأسفانه حداقل ۶ کشته و بیش از ۱۰ نفر مصدوم شده‌اند و این آمار سالیانه رقم بالایی را نشان می‌دهد.  امام جمعه لار در خطبه نماز جمعه اخیر خود به این موضوع یعنی تسریع در دوبانده کردن محور بندرعباس – لار – جهرم و همچنین استقرار اداره‌کل راهداری در لارستان واکنش نشان داد

دیدگاهتان را بنویسید