حماس خواستار تظاهرات گسترده مسلمانان در حمایت از غزه شد

جنبش حماس از اعراب و مسلمانان خواست تا در مخالفت با جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، تظاهرات گسترده برگزار کنند.

حماس خواستار تظاهرات گسترده مسلمانان در حمایت از غزه شد

به گزارش گروه بین‌الملل شهرک صنعتی هرمزگان، جنبش حماس از اعراب و مسلمانان خواست تا در مخالفت با جنگ علیه نوار غزه که وارد سی و چهارمین روز شده، طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه تظاهرات گسترده برگزار کنند. 

از آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا امروز، ۱۰۵۶۹ نفر شامل ۴۲۳۷ کودک، ۲۸۲۳ زن و دختر و ۶۳۱ سالمند شهید شده‌اند؛ به‌علاوه، گزارش‌هایی درباره بیش از ۳۰۰۰ مفقود و ۲۶۰۰۰ شهروند فلسطینی مجروح ثبت شده است.

حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه بایستی روزهای همبستگی با ملت فلسطین در نوار غزه، کودکان، زنان، بیماران و زخمی‌های آن‌ها و اعمال فشار بر رژیم اشغالگر و دولت آمریکا جهت توقف تجاوزات و نسل‌کشی علیه غیرنظامیان بی‌دفاع باشد». 

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، حماس با اشاره به تداوم تجاوزات وحشیانه رژیم اشغالگر علیه مردم غزه، ملت فلسطین و امت عربی و اسلامی را به تشدید تحرکات و گسترش تظاهرات در تمامی شهرها و پایتخت‌ها فراخواند. 

این جنبش تأکید کرد که برگزاری این تظاهرات باید در حمایت از حقوق ملت فلسطین برای آزادسازی سرزمین، بازگشت آوارگان و تعیین سرنوشت ملت فلسطین و مخالفت با تجاوزات و حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی باشد. 

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید