اعلام برندگان بخش نوعی نگاه جشنواره کن/ فیلم تلفیقی چینی برد

هیات داوران بخش نوعی نگاه به ریاست زاویه دولان یک فیلم از کارگردان چینی گوان هو را به عنوان بهترین فیلم این بخش انتخاب کرد.

اعلام برندگان بخش نوعی نگاه جشنواره کن/ فیلم تلفیقی چینی برد

به گزارش خبرآنلاین،‌۱۰ سال پس از آن که فیلم مهیج مجارستانی «خدای سفید» با تمرکز بر یک سگ جایزه بخش نوعی نگاه جشنواره کن را برد، امسال کارگردان چینی گوان هو با فیلم «سگ سیاه» که تلفیقی از وسترن، فیلم نوآر و کمدی با حضور یک سگ در داستان است، این جایزه را از آن خود کرد.

مهر نوشت:این فیلم درباره یک فرد تنهای آسیب دیده است که پس از سپری کردن زندان به زادگاه خود باز می‌گردد و یک سگ تازی به همان اندازه خسته را پیدا می‌کند. فیلم گوان هو با شکست دادن ۱۷ فیلم دیگر این بخش موفق به کسب جایزه بهترین فیلم شد. رییس هیات داوران این بخش که زاویه دولان، بازیگر و نویسنده فیلم‌هایی چون «مامان» و «لارنس» از کانادا بود، فیلم گوان را شعری نفس‌گیر با تخیل و کارگردانی استادانه خواند و آن را ستود.

این برد در حالی به دست آمد که این فیلم جایزه دوم بخش «پالم داگ» یا نخل سگ را برد و جایزه بهترین سگ در یک فیلم به کمدی لتیشیا دوش با عنوان «سگ در دادگاه» رسید که آن هم از فیلم‌های بخش نوعی نگاه بود، اما جایزه‌ای از این بخش را کسب نکرد.

جایزه نایب قهرمان هم به فیلم «داستان سلیمانی» کارگردان فرانسوی بوریس لوژکین اهدا شد. این درام اجتماعی داستان مبارزه یک دوچرخه سوار مهاجر اهل گینه در پاریس را که درخواست پناهندگی داده تصویر می‌کند و ابو سنگاره بازیگر فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر هم شد.

دیگر جایزه بهترین بازیگر که بدون تمرکز بر جنسیت بازیگران اهدا شد، به بازیگر هندی آناسویا سنگوپتا برای بازی در فیلم «بی شرم» به کارگردانی کنستانتین بویانوف رسید.

دیدگاهتان را بنویسید