استاندار فارس: امکانات آزادراه شیراز – اصفهان تا قبل از افتتاح مستقر خواهند شد

استاندار فارس گفت: برخی امکانات و زیرساخت‌های آزادراه شیراز – اصفهان از جمله ایستگاه اورژانس و پلیس راه، روشنایی مسیر و مجتمع‌های خدماتی – رفاهی بین راهی تا قبل از بهره‌برداری از این پروژه مستقر خواهند شد.

استاندار فارس: امکانات آزادراه شیراز – اصفهان تا قبل از افتتاح مستقر خواهند شد

به گزارش شهرک صنعتی هرمزگان از شیراز، محمد هادی ایمانیه، عصر سه‌شنبه در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از آزادراه شیراز – اصفهان اظهار داشت: این پروژه هم اینک در ۶ قطعه دارای بیش از ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی است که می کوشیم تا همزمان با حلول ماه ربیع الاول آن را افتتاح کنیم.

وی ادامه داد: هم اینک نصب علائم از سمت ایزدخواست آباده و مراحل اجرای ۲۰ کیلومتر باقیمانده از نیوجرسی و همچنین روشنایی مسیر و ایستگاه‌های اورژانس و پلیس و مجتمع‌های بین راهی و جایگاه‌های سوخت نیز در حد مورد نیاز در حال انجام است که تا قبل از افتتاح پروژه اجرا و مستقر خواهند شد.

او اظهار کرد: با توجه به دغدغه‌ای که در بحث ورودی شهر شیراز در منطقه گویم داشتیم هم اینک یک جاده در تنگ خیاره در دست آماده شدن است که همزمان با افتتاح پروژه آزادراه، بخشی از این جاده نیز مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

عملیات اجرایی آزادراه شیراز- اصفهان که از آن به عنوان یکی از بزرگترین پروژه‌های آزادراهی کشور و یکی از مهمترین طرح‌های ملی یاد می‌شود در سال ۱۳۸۹ آغاز شد و هم اینک حدود ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: مسیر فعلی شیراز به سمت اصفهان ۴۸۵ کیلومتر و مدت زمان سفر نیز پنج و نیم تا ۶ ساعت به طول می‌انجامد که با افتتاح آزادراه شیراز – اصفهان که بر خلاف مسیر فعلی، به شکل مستقیم است طول مسیر ۱۳۰ کیلومتر کوتاه‌تر شده و حدود ۲ ساعت از زمان سفر نیز کاسته خواهد شد.

پایان پیام/ن

دیدگاهتان را بنویسید