ارتقاء در دانشگاه شهرداری اهواز، از کار دفتری به کار یدی

شهرداری اهواز به جای ساماندهی نیروهای دانشگاه علمی کاربردی شهرداری با توجه به سوابق کاری و مقطع تحصیلی‌ آن‌ها در اقدامی نا متعارف از این نیروها خواسته در کارخانجات آسفالت برای قیرپاشی آسفالت و لکه ‌گیری فعالیت کنند.

ارتقاء در دانشگاه شهرداری اهواز، از کار دفتری به کار یدی

به گزارش شهرک صنعتی هرمزگان از اهواز، سال 93 بود که با آغاز به کار  مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز به درخواست شهردار وقت، تصویب شورای شهر و تائید فرمانداری اهواز تعدادی نیرو در این مرکز جذب و مشغول به کار شدند.

اکنون با گذشت بیش از 9 سال این نیروها همچنان با قراردادهای نا امن موقت و با حداقل حقوق اداره کار مشغول به فعالیت هستند و مطالبات چندین ماهه‌ و معوقات بسیار بالایی که  از سالهای گذشته دارند روی زمین مانده و تغییری در وضعیت کاری آن‌ها صورت نگرفته است.

بر همین اساس، این کارکنان  با پیگیری‌های متعددی که از سوی وزارت کشور، استانداری خوزستان ، شهرداری و شورای شهر اهواز انجام داده‌اند خواستار ساماندهی و تبدبل وضعیت قراردادی خود بودند که این پیگیری‌ها  منجر به سه مصوبه کمیسیون کارگری شورای تامین استان شد و این مصوبات صراحتاً شهرداری اهواز را موظف به ساماندهی کارکنان کرد.

 اما شهرداری اهواز بارها علیرغم مهلت تعیین شده از این موضوع استنکاف کرده و اکنون  در اقدامی بسیار عجیب لیست 12 نفر از کارکنان آقا شاغل در مرکز علمی کاربردی شهرداری با مدرک  کارشناسی ارشد و دکتری را به سازمان عمران و شهرسازی جهت بکارگیری نیروی کارگری یدی دعوت کرده است.

 تماس سازمان عمران شهرداری با نیروهای تحصیل کرده و اعلام نیاز به نیروی کارگری و با سابقه دانشگاه موجب ناراحتی و نارضایتی کارکنان شده و این موضوع را توهین بسیار بزرگ به خود دانسته‌اند.

ارتقاء در دانشگاه شهرداری اهواز  از کار دفتری به کار یدی

نیروهای دانشگاه می‌گویند: برای ما عجیب است که سازمان عمران شهرداری چرا برای تامین نیروی کارگری خود با حلقه اطرافیان ریاست دانشگاه شهرداری اهواز  که در همین دانشگاه مشغول به کار هستند تماس نگرفته و آن‌ها را در حاشیه امن قرار داده است؟

نیروهایی که با آن‌ها از طرف سازمان عمران تماس گرفته شد بیش از 9 سال سابقه کاری و دارای مدارک کارشناسی ارشد و دکتری  هستند، چگونه این نیروها پس از سالها کار دفتری و فرهنگی در کار یدی به کار گرفته می‌شوند؟

کسی نمی‌تواند نیروهای دانشگاه را اجبار کند

جاسم موسی پور معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، با تایید موضوع استفاده از نیروهای دانشگاه در سازمان عمران شهرداری،  اظهار کرد: شهرداری شرایط استخدام یا به کارگیری نیروی جدیدی را ندارد و اگر وجود ندارد مربوط به بکارگیری نیروهای مورد نیاز پیمانکاران کارخانجات جدیدی است که به مجموعه شهرداری و در سازمان عمران شهرداری اضافه شده‌اند.

وی با بیان اینکه کارخانه تولید قطعات بتونی و ماشین آلات آسفالت به سازمان عمران شهرداری اضافه شده است، افزود: پیمانکار نیروی انسانی در این کارخانجات می‌تواند 25 درصد مازاد بر قرارداد خود یکسری نیرو را بکار بگیرد به همین دلیل اقدام به گرفتن چند نیرو کرده است.

معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز، گفت: البته برخی از نیروهایی که به کار گرفته می‌شود لزوماً نیروی کارگری نیستن و ممکن است نیروی تاسیساتی، مهندس، تعمیرکار، راننده و…  باشند، چرا که افراد مختلفی را نیاز دارند  و ربطی به نیروی تحصیلکرده و غیر تحصیلکرده ندارد  و پیمانکار بر حسب نیاز  خود و حجم  آن‌ها را به کار می‌گیرد.

موسی پور با بیان اینکه شهرداری در بکارگیری این نیروها دخالتی ندارد و این پیمانکار است که می‌تواند از جایی نیرو بگیرد، عنوان کرد: نیروهای مازادی که در شهرداری هستند در اولویت بکارکیری به شمار می‌روند و هیچ کس نمی‌تواند اجبار کند که فلان نیرو از دانشگاه به سازمان عمران، کارخانه آسفالت و… بیاید.

وی بیان کرد: بحث ساماندهی نیروهای دانشگاه از طریق وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها در حال پیگیری است تا بتوانیم مجوز ساماندهی آن‌ها را بگیریم.

موسی پور در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه با توجه به سه مصوبه کمیسیون کارگری شورای تامین استان که صراحتاً شهرداری اهواز را موظف به ساماندهی کارکنان کرده چرا تا کنون این کارکنان ساماندهی نشده‌اند، گفت: ساماندهی طبق فرایندهای قانونی باید انجام شود و ما برای این فرایند از مرکز استعلام کردیم که جوابی نگرفتیم،  بار دیگر به ما تاکید کردند که استعلام بگیریم، قطعاً مجدداً استعلام می‌کنیم تا چنانچه مجوزی داده شود برای ساماندهی نیروها اقدام کنیم.

وی افزود: یکی از پیشنهادات مرکز این بود که این نیروها در  نیروهای شرکتی و حجمی شهرداری ساماندهی  شوند مانند همان کاری که در سازمان عمران انجام شد و نیروهایی که می‌توان از توان فنی و یدی آن‌ها استفاده شود  این ظرفیت  در سازمان عمران وجود دارد.

پایان پیام/

   

دیدگاهتان را بنویسید