ادامه امداد و نجات به روستای جیدرزار / 120 تخته پتو و سایر اقلام مورد نیاز به دست مردم روستا رسید

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان فارس گفت: با تلاش مردم و مسوولان استانی فارس و مرودشت و با همکاری خوب ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان با هلال احمر و نیروهای امداد و نجات کامفیروز و مرودشت، امدادرسانی به روستای جیدرزار که در محاصره برف قرار گرفته به خوبی انجام شد.

ادامه امداد و نجات به روستای جیدرزار / 120 تخته پتو و سایر اقلام مورد نیاز به دست مردم روستا رسید

به گزارش شهرک صنعتی هرمزگان از مرودشت، محمد مهدی رنجبر در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه عملیات امدادرسانی به ساکنان روستای جیدرزار از بخش جنوبی کامفیروز شهرستان مرودشت که در محاصره برف قرار گرفته با استفاده از بالگرد جمعیت هلال احمر استان فارس صورت گرفت اظهار داشت: ۱۲۰ تخته پتو به همراه سایر اقلام مصرفی مورنیاز مردم با همکاری هلال احمر به روستای در محاصره برف جیدراز کامفیروز ارسال شده است.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان فارس  افزود: به دلیل شرایط جوی خاص و بارش سنگین برف طی چند هفته اخیر در منطقه‌ی کامفیروز، راه ارتباطی روستای هدف گردشگری جیدرزار با سایر نقاط این منطقه به کلی قطع شد که با همکاری هلال احمر استان فارس، امدادرسانی به مردم این روستا با توزیع ۱۲۰ تخته فرش به همراه سایر اقلام مصرفی با دو سورتی پرواز بالگرد هلال احمر استان فارس به پایان رسید.

رنجبر با اشاره به اینکه راه‌های دسترسی به روستای جیدرزار کامفیروز جنوبی به دلیل بارش سنگین برف طی چند هفته اخیر با سایر مناطق قطع شده است نیز افزود: با مدیریت فرماندار ویژه شهرستان مرودشت و مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری فارس کمک‌های امدادی صورت گرفت.

رنجبر افزود: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در قالب بنیاد احسان در حوادث غیرمترقبه از جمله سیل بیرم لارستان و سیلاب استهبان در کنار مردم بود و به خدمات‌رسانی خود ادامه خواهد داد.

محمد رفیعی رئیس امداد و نجات شهرستان مرودشت نیز خاطرنشان کرد: اقلام مورد نیاز در قالب بسته‌های مورد نیاز و ضروری اهالی این روستا شامل ۱۲۰ تخته پتو،۳۰ شعله چراغ والور،۳۰ کارتن بسته غذایی ۷۲ ساعته شامل تُن ماهی، لوبیا، نودل، خرما، چای، برنج کنسرو شده و ۳۰ تخته موکت بین اهالی این روستا توزیع شد‌.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مرودشت که هدایت تیم نجات و امدادرسانی به این روستا را برعهده دارد هم بیان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده امدادرسانی بالگرد جمعیت هلال احمر استان به روستای صعب العبور جیدرزار با موفقیت به پایان رسید.

گفتنی است روستای هدف گردشگری جیدرزار یکی از مناطق مرتفع، سردسیر و برف‌گیر در جنوب‌غربی کامفیروز در شهرستان مرودشت است که تا مرکز شهر مرودشت حدود ۸۵ کیلومتر دارد و به گفته اهالی محل، بارش برف اخیر در این منطقه طی ۷۴ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید