اجرای بیش از ۵ هزار کیلومتر فیبرنوری در کردستان

مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت: از ابتدای اجرای پروژه فیبرنوری تا کنون پنج هزار و ۱۳۵ کیلومتر فیبرنوری در استان کابل کشی شده است.

اجرای بیش از ۵ هزار کیلومتر فیبرنوری در کردستان

به گزارش شهرک صنعتی هرمزگان از سنندج، آزاد حکمت مدیر مخابرات منطقه کردستان اظهار کرد: با تامین امکانات و تجهیزات فنی در راستای تحقق اهداف پروژه فیبرنوری در استان ، تا کنون پنج هزار و ۱۳۵کیلومتر فیبرنوری در نقاط شهری، بین شهری، روستایی و جاده‌ایی اجرا و کابل کشی شده است.

وی به تشریح مزایای فیبرنوری و اهمیت اجرای آن در استان پرداخت و اظهارداشت: تا کنون ۷۴۸ کیلومتر در نقاط شهری، ۱۳۶ کیلومتر در نقاط بین شهری و چهار هزار و ۲۵۱ کیلومتر در نقاط روستایی و جاده‌ایی اجرا شده است.

وی با اعلام اینکه اولویت این مجموعه در ایجاد زیرساختهای مخابراتی در حوزه تلفن ثابت، اجرای کابل نوری در سطح استان است خاطرنشان ساخت: با همت و جدیت همکاران در تحقق پروژه های تعریف شده در حوزه فیبرنوری به عنوان استان پیشرو، موفق به ثبت عملکرد چشمگیر و قابل توجهی در سطح کشور شده‌ایم.

مدیر مخابرات منطقه کردستان بیان داشت: فناوریFTTH از سرویس های مبتنی بر زیرساخت فیبرنوری است که در حال حاضر هفت هزار و۵۰۲ مشترک FTTH در استان از مزایای این سرویس بهره مند هستند.

وی یادآور شد: در سال جاری شرکت مخابرات ایران بر اجرای پروژه نجما با هدف جهش به سمت تغییر تکنولوژی از سیم مسی به فیبرنوری به منظور بهینه سازی شبکه در راستای ارتقای کیفیت خدمات و پشتیبانی مناسب، افزایش سرعت و پهنای باند ، رضایتمندی مشتریان و توسعه فناوری با اولویت توجیه اقتصادی با سرعت بیشتر تاکید دارد.

حکمت گفت: شرکت مخابرات ایران برنامه های مختلفی برای کاهش شکاف دیجیتالی ،ایجاد زیرساخت سرویس های ویدیویی، اینترنت اشیا ، سرویس های مبتنی بر متاورس و نسل پنج تلفن همراه را در دستور کار قرار داده است که این منطقه نیز در این راستا گام برخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید